Start byl 9.10.2009 v 20:30 z centra Pardubic. A cíl? Snad to do Vídně stihnu do neděle tak, abych nasednul na vlak zpět do Pardubic a v pondělí ráno byl v práci. A nakonec se povedlo. K ceduli Wien jsem na koloběžce dorazil 11.10.2009 v 18:13. Z toho jsem dohromady spal cca 11 hodin.

Zde jsou slíbené fotky z koloběžkové cesty Pardubice - Vídeň.

Mrkněte také sem, ať víte, jak probíhala moje cesta z Pardubic do Vídně pěšky za 7 dní nebo na kole za 37 hodin.

 

 

 

 


Aktuality z cesty online:

Následuje přepis z již uzavřené online knihy

(První zpráva (dole): 2. října 2009 16:48; poslední zpráva (nahoře): 11. října 2009 23:39)

 

VP: Když jsem odcházel ráno od počítače, nechal jsem otevřený tento blog, a večer při příchodu mi hned ve dveřich rodiče hlásili, že to ten šílenej kamarád zvládnul Tož máš i jejich obdiv

ph7: Děkuji všem za příjemné zprávy. Teď jsem ve vlaku na Pardubice, tam na mě čeká auto, kterým se ráno dostanu do Hradce. Podpisy tedy na pardubickém nádraží v 4:46 :-). V 6:30 vstávám na další dobrodružství. Zítra sem snad dám něco málo fotek, které jsem cestou pořídil.

Tomas33: Vždy sem věděl, že jste blázen, ale že jste až takovej borec, to sem netušil. Smekám...

Bobs: Ninžo jseš dobrej. Blázen ale s pevnou vůli. Gratulujeme

LH: Péťo, jsi 1. Dokázal jsi to i přes nepříznivé podmínky. V jeden okamžik jsem už o Tebe měla obavy. Čokoláda možná trochu pomohla, ale rozhodující byla Tvoje vůle. Velká gratulace.

VP: Koukam, ze jak se blizis k cili, tak jako by Ti narostli kridla. Neprestavel jsi kolobezku na rogalo?

ph7: Wien (Vídeň) 18:13. Cíl. Dokázal jsem to. Všem díky za podporu. Nečekal jsem, že to stihnu za světla. Spíš jsem myslel, že budu mít problém stihnout vlak. No ale raději ho hned půjdu hledat, abych neměl problém. Pamatujte: nikdy se nevzdávejte, i když vám lidi budou říkat, že na to nemáte nebo vám budou tlačit do hlavy, že podmínky jsou nepříznivé. Dokážete pohnout horou!

Radka Kmošková: ahoj Péťo, držím palce

ségra: Vdržať.Doufám, že zdravotní následky budou mi nimální

ph7: Spillern. Cílová rovinka...

ph7: Stockerau. Přestávaj mě zajímat cedule a sám měřím skutečný cíl, což je značka Wien. V tuto chvíli mi chybí 20,5 km. Jsem brutálně unavenej. Ta náplast na kotník asi pomohla nebo co - moc nohu necejtím a to je dobře.

ph7: Děkuji Zdendovic :-). Akorát ten úsměv schází - už jsem moc unavenej.

Zdenda a Zdenička: Péťa, to je náš hrdina, směr Vídeň jak divoký mustang pádí. Překážky přírody s úsměvem přechází, držíme pěsti a máme ho rádi!

ph7: Kdesi vedle dálnice na Stockerau. Blouzním a pokoušej se o mě mrákoty. Sedám si na silnici, abych vyrovnal tlaky. Zavíraj se mi oči. Žádný ze svalů zatím kupodivu nevypověděl činnost. Čokoládová tyčinka mi dodává energii. Do cíle asi 40 km. Jedu...

ph7: Hollabrun. Dřina a proudy potu.

LH: Už jen to, že jsi v Rakousku je super. Jeď podle hesla Život je krásný. Hodně štěstí.

ph7: Guntersdorf. Mám za sebou nejnebezpečnější část cesty. Uff... Právě jsem vsadil na největšího outsidera Velký pardubický. Nemám co ztratit.

ph7: Jetzelsdorf. Začal brutální slejvák. No co - počasí si nevyberete, rodiče si nevyberete a důvěru druhých si dnes upřímností nezískáte. Takže? Beru pláštěnku a jedu dál. Zdravím z Rakous Velkou pardubickou.

ph7: Právě jsem na hranicích s Rakouskem. Svítí sluníčko, ale občas fouká nepříjemný protivítr. Cesta ze Znojma sem - humus. Ve Znojmě jsem se zdržel nákupem jídla, zařizováním eur a podobně. Kotník dost bolí, ale jedna znojemská farmaceutka na praxi mi doporučila chladivou náplast, tak je to zase trošku lepší. Šup, šup na Vídeň!

ph7: Dobré ráno. Právě vstávám. Dle toho co píše VP, tak mám co dělat. Rychle se jdu připravit a vyrážím.

VP: Mírně zrychluješ;-) I s pivama, nasazováním ortéz, atd. Jsi teď na průměru pěkných 7,5 km/hod. Při téhle rychlosti a odjezdu v 6:45 rychlík Chopin s jazykem na vestě stíháš. Dobrou noc

ph7: Právě jsem se ubytoval v penzionu, který byl po cestě na Vídeň. Podařilo se asi na 4. pokus. Sice je to jednou tak drahé jak včera, ale to je už teď jedno. Jsem brutálně unavenej. Ráno vstávám brzy, podle mých propočtů mám co dělat, abych stihnul vlak z Vídně v 22:12. Dobrou noc.

LH: Péťo, vpravo na Přímětické je hotel N. Ber cokoli, kde je teplo a klid.

ph7: Znojmo - vidím tě dvojmo. Sháním ubytování.

ph7: Hluboké Mašůvky. Ortéza kotníku pomohla jen na chvíli. Pěkně to bolí. Jsem zvědav, co ráno. Začíná pršet.

ph7: Děkuji všem za podporu. Na kešky docela často myslím, ale nedal jsem zatím ani jednu. Moc dobře si totiž uvědomuju, že mě na této cestě tíží čas a dostat se do Vídně je pro mě priorita. Tedy když to zvládnu a zbyde chvíle, ulovím něco přímo ve Vídni.

lucima: Ahoj, sleduju/eme Te a samozrejme opet drzime co se da.. ALE co cely nas geo-tym zajima je jestli jsi dal alespon jednu kesku ,) Nebo spis naopak, jestli jsi nejakou "drajvku" nevynechal,)

Bobšové: Čus brus, jsme s tebou už od včerejška. Držíme pěsti.

ph7: Tak právě otevírám brány Moravy. Kolem mě jen tma, mlha a hustej les. Na sobě tunu ortéz, reflexní vestu, na koloběžce bednu na ovoce narvanou věcma a na hlavě geokečerskej šátek, ve kterým jsem jistě také zcela out. Ale víte co? Je mi to jedno. Všechny tyhle věci mi to tu pomáhaj zvládnout. Život je krásný.

ph7: Tak dopiju pivo, převlíknu zpocený hadry, násadím čelovku a vyrazím dál. Chci se ještě dnes dostat do Znojma a přepsat tam.

ph7: Jé, ahoj Honzo. Těší mě, že tu jsi. Díky.

honza lovo: Jsi fakt masér držim palce ani jsem tomu moc nevěřil ale když to teď vidím co jsi projel loni a kde jsi letos ...... Hodně zdaru

ph7: Jaroměřice nad Rokytnou. Právě jsem v polovině své jízdy. Druhá půlka přede mnou - uff... Zastavil jsem se v místní restauraci Viola a dávám si zasloužené pivo a večeři. Bolí mě vnitřní strana kolen, jak furt narážím do svého koloběžkového kufru (rozuměj bedny, kterou mám za sebou na uložení batohu a dalších nezbytností, které se mnou cestujou). Puchejře na prstou od řídítek a na patě neřeším, ale co je problém - bolí mě neoperovanej kotník - bude to tím, že je namáhanej stejně jako ten operovanej, akorát jsem mu nedal ortézu, takže teď vyndám rezervní a budou mít oba.

ph7: Třebíč. Jsem propocen skrz na skrz.

ph7: Snažím se snažím, vidím to opět i na noční jízdu. Každopádně díky.

Petr: Po 20 hodinách (15 hodin jízdy) je průměrná rychlost jízdy přes 7 km/hod. Máš tedy před sebou ještě 24 hodin odrážení. Držím palce

ph7: Velké Meziříčí. Profrčel jsem pod D1. Dolů to byl fičák :-). Sundávám pláštěnku a mířím na Třebíč.

ph7: Díky. Ale zdráv dojdu, resp. dojedu - jsem na cestě sám.

LH: Petře, hodně štěstí a hlavně zdrávi došli.

ph7: Radostín nad Oslavou. Koloběžka po servisních pracech jede úplně jinak. Radar mi z kopce ukázal příjemných 31 km/h, škoda, že to není z kopce furt. Vysočina mě zničila. Je mlha a poprchává. Beru si pláštěnku a raději i reflexní vestu, přeci jenom v maskáčích asi moc dobře vidět nejsem.

ph7: Dobré ráno ze Žďáru nad Sázavou. Opouštím hotel, někde v centru města doplním zásoby, zkusím udělat drobné technické opravy na koloběžce (třeba aby nebrzdíka, když není stisknuta brzda) a pojedu dál, směr Velké Meziříčí.

Zdenda: Hodne stesti na ceste a pevne svaly na nohach!

ph7: Hotel Jehla. Wow! Už jsem se lekl, když mi slečna na recepci řekla 950,- se snídaní. Ale pak jsem jí vysvětlil svou situaci a poukázal na to, jak jsem oblečen a řekl, že stačí třeba 5 hodin spánku v kolárně i s koloběžkou a sprchovat, že se taky nebudu, nabídla mi specielní pokoj v rekonstrukci bez sprchy za 250,-. Co víc si přát. Dobrou noc.

ph7: Žďár nad Sázavou. Jsem totálně na dně. Hledám ubytování aspoň na 4 hodiny nebo se někde složím. Zatím bez úspěchu. Teď první zasloužené pivo, mimochodem ve stejném nonstopáči, kde jsem se stavoval loni, když jsem to jel na kole.

ph7: Právě jsem se dostal na Vysočinu. Mám radost.

ph7: Trhová Kamenice. Vzal jsem si zimní rukavice, protože je fakt chladno. Před Kamenicí jsem byl potěšen: po krpálech nahoru byl jeden nádhernej dolů, takže pohodka. Jen si (až se vrátím) kolobrndu nechám seřídit, protože jak to jede z kopce rychle, tak se chudinka celá třese.

ph7: Nasavrky. Už jsem na to přišel: 7x pravá noha, pak 7x levá a tak to střídat - tak se unavím nejmíň. A do kopce raději jít pěšky.

ph7: Chrudim. Netušil jsem, že jízda na koloběžce je tak náročná. Už teď mě napadají myšlenky na návrat. Už ucucávám Magistra a uvažuji o přiobléknutí se. Jsem unavenej.

Jakob: Good luck :) A koukej to stihnout :)

ph7: OD Tesco Pardubice. Kdo měl pocit, že to na sedmou stihnu se spletl šeredně jako já. S klidným svědomím mohu prohlásit, že start je teprve, právě teď! Jinak tedy řeknu vám, že na takovýhle koloběžce jsem nejel už minimálně 29 let a 11 měsíců. Mám navrchu naloženou bednu s věcma - no je to šíleně vrátký! Snad dojedu :-). Dost řečí - GO!

STRAT: START

Jakob: Mam ti to odstartovat?

ph7: Mířím na start

Jakob: Stastnu cestu... kdyby mi pojistovna poslala kolo, tak jedu s tebou :) takze pojedem priste

ph7: Předpokládaný start cesty Pardubice-Vídeň na koloběžce posouvám z původně plánované 18. hodiny na 19:00.

ph7: Dnes v 15:00 jsem zakoupil svoji první koloběžku.

VP: Když jsem odcházel ráno od počítače, nechal jsem otevřený tento blog, a večer při příchodu mi hned ve dveřich rodiče hlásili, že to ten šílenej kamarád zvládnul Tož máš i jejich obdiv

ph7: Děkuji všem za příjemné zprávy. Teď jsem ve vlaku na Pardubice, tam na mě čeká auto, kterým se ráno dostanu do Hradce. Podpisy tedy na pardubickém nádraží v 4:46 :-). V 6:30 vstávám na další dobrodružství. Zítra sem snad dám něco málo fotek, které jsem cestou pořídil.

Tomas33: Vždy sem věděl, že jste blázen, ale že jste až takovej borec, to sem netušil. Smekám...

Bobs: Ninžo jseš dobrej. Blázen ale s pevnou vůli. Gratulujeme

LH: Péťo, jsi 1. Dokázal jsi to i přes nepříznivé podmínky. V jeden okamžik jsem už o Tebe měla obavy. Čokoláda možná trochu pomohla, ale rozhodující byla Tvoje vůle. Velká gratulace.

VP: Koukam, ze jak se blizis k cili, tak jako by Ti narostli kridla. Neprestavel jsi kolobezku na rogalo?

ph7: Wien (Vídeň) 18:13. Cíl. Dokázal jsem to. Všem díky za podporu. Nečekal jsem, že to stihnu za světla. Spíš jsem myslel, že budu mít problém stihnout vlak. No ale raději ho hned půjdu hledat, abych neměl problém. Pamatujte: nikdy se nevzdávejte, i když vám lidi budou říkat, že na to nemáte nebo vám budou tlačit do hlavy, že podmínky jsou nepříznivé. Dokážete pohnout horou!

Radka Kmošková: ahoj Péťo, držím palce

ségra: Vdržať.Doufám, že zdravotní následky budou mi nimální

ph7: Spillern. Cílová rovinka...

ph7: Stockerau. Přestávaj mě zajímat cedule a sám měřím skutečný cíl, což je značka Wien. V tuto chvíli mi chybí 20,5 km. Jsem brutálně unavenej. Ta náplast na kotník asi pomohla nebo co - moc nohu necejtím a to je dobře.

ph7: Děkuji Zdendovic :-). Akorát ten úsměv schází - už jsem moc unavenej.

Zdenda a Zdenička: Péťa, to je náš hrdina, směr Vídeň jak divoký mustang pádí. Překážky přírody s úsměvem přechází, držíme pěsti a máme ho rádi!

ph7: Kdesi vedle dálnice na Stockerau. Blouzním a pokoušej se o mě mrákoty. Sedám si na silnici, abych vyrovnal tlaky. Zavíraj se mi oči. Žádný ze svalů zatím kupodivu nevypověděl činnost. Čokoládová tyčinka mi dodává energii. Do cíle asi 40 km. Jedu...

ph7: Hollabrun. Dřina a proudy potu.

LH: Už jen to, že jsi v Rakousku je super. Jeď podle hesla Život je krásný. Hodně štěstí.

ph7: Guntersdorf. Mám za sebou nejnebezpečnější část cesty. Uff... Právě jsem vsadil na největšího outsidera Velký pardubický. Nemám co ztratit.

ph7: Jetzelsdorf. Začal brutální slejvák. No co - počasí si nevyberete, rodiče si nevyberete a důvěru druhých si dnes upřímností nezískáte. Takže? Beru pláštěnku a jedu dál. Zdravím z Rakous Velkou pardubickou.

ph7: Právě jsem na hranicích s Rakouskem. Svítí sluníčko, ale občas fouká nepříjemný protivítr. Cesta ze Znojma sem - humus. Ve Znojmě jsem se zdržel nákupem jídla, zařizováním eur a podobně. Kotník dost bolí, ale jedna znojemská farmaceutka na praxi mi doporučila chladivou náplast, tak je to zase trošku lepší. Šup, šup na Vídeň!

ph7: Dobré ráno. Právě vstávám. Dle toho co píše VP, tak mám co dělat. Rychle se jdu připravit a vyrážím.

VP: Mírně zrychluješ;-) I s pivama, nasazováním ortéz, atd. Jsi teď na průměru pěkných 7,5 km/hod. Při téhle rychlosti a odjezdu v 6:45 rychlík Chopin s jazykem na vestě stíháš. Dobrou noc

ph7: Právě jsem se ubytoval v penzionu, který byl po cestě na Vídeň. Podařilo se asi na 4. pokus. Sice je to jednou tak drahé jak včera, ale to je už teď jedno. Jsem brutálně unavenej. Ráno vstávám brzy, podle mých propočtů mám co dělat, abych stihnul vlak z Vídně v 22:12. Dobrou noc.

LH: Péťo, vpravo na Přímětické je hotel N. Ber cokoli, kde je teplo a klid.

ph7: Znojmo - vidím tě dvojmo. Sháním ubytování.

ph7: Hluboké Mašůvky. Ortéza kotníku pomohla jen na chvíli. Pěkně to bolí. Jsem zvědav, co ráno. Začíná pršet.

ph7: Děkuji všem za podporu. Na kešky docela často myslím, ale nedal jsem zatím ani jednu. Moc dobře si totiž uvědomuju, že mě na této cestě tíží čas a dostat se do Vídně je pro mě priorita. Tedy když to zvládnu a zbyde chvíle, ulovím něco přímo ve Vídni.

lucima: Ahoj, sleduju/eme Te a samozrejme opet drzime co se da.. ALE co cely nas geo-tym zajima je jestli jsi dal alespon jednu kesku ,) Nebo spis naopak, jestli jsi nejakou "drajvku" nevynechal,)

Bobšové: Čus brus, jsme s tebou už od včerejška. Držíme pěsti.

ph7: Tak právě otevírám brány Moravy. Kolem mě jen tma, mlha a hustej les. Na sobě tunu ortéz, reflexní vestu, na koloběžce bednu na ovoce narvanou věcma a na hlavě geokečerskej šátek, ve kterým jsem jistě také zcela out. Ale víte co? Je mi to jedno. Všechny tyhle věci mi to tu pomáhaj zvládnout. Život je krásný.

ph7: Tak dopiju pivo, převlíknu zpocený hadry, násadím čelovku a vyrazím dál. Chci se ještě dnes dostat do Znojma a přepsat tam.

ph7: Jé, ahoj Honzo. Těší mě, že tu jsi. Díky.

honza lovo: Jsi fakt masér držim palce ani jsem tomu moc nevěřil ale když to teď vidím co jsi projel loni a kde jsi letos ...... Hodně zdaru

ph7: Jaroměřice nad Rokytnou. Právě jsem v polovině své jízdy. Druhá půlka přede mnou - uff... Zastavil jsem se v místní restauraci Viola a dávám si zasloužené pivo a večeři. Bolí mě vnitřní strana kolen, jak furt narážím do svého koloběžkového kufru (rozuměj bedny, kterou mám za sebou na uložení batohu a dalších nezbytností, které se mnou cestujou). Puchejře na prstou od řídítek a na patě neřeším, ale co je problém - bolí mě neoperovanej kotník - bude to tím, že je namáhanej stejně jako ten operovanej, akorát jsem mu nedal ortézu, takže teď vyndám rezervní a budou mít oba.

ph7: Třebíč. Jsem propocen skrz na skrz.

ph7: Snažím se snažím, vidím to opět i na noční jízdu. Každopádně díky.

Petr: Po 20 hodinách (15 hodin jízdy) je průměrná rychlost jízdy přes 7 km/hod. Máš tedy před sebou ještě 24 hodin odrážení. Držím palce

ph7: Velké Meziříčí. Profrčel jsem pod D1. Dolů to byl fičák :-). Sundávám pláštěnku a mířím na Třebíč.

ph7: Díky. Ale zdráv dojdu, resp. dojedu - jsem na cestě sám.

LH: Petře, hodně štěstí a hlavně zdrávi došli.

ph7: Radostín nad Oslavou. Koloběžka po servisních pracech jede úplně jinak. Radar mi z kopce ukázal příjemných 31 km/h, škoda, že to není z kopce furt. Vysočina mě zničila. Je mlha a poprchává. Beru si pláštěnku a raději i reflexní vestu, přeci jenom v maskáčích asi moc dobře vidět nejsem.

ph7: Dobré ráno ze Žďáru nad Sázavou. Opouštím hotel, někde v centru města doplním zásoby, zkusím udělat drobné technické opravy na koloběžce (třeba aby nebrzdíka, když není stisknuta brzda) a pojedu dál, směr Velké Meziříčí.

Zdenda: Hodne stesti na ceste a pevne svaly na nohach!

ph7: Hotel Jehla. Wow! Už jsem se lekl, když mi slečna na recepci řekla 950,- se snídaní. Ale pak jsem jí vysvětlil svou situaci a poukázal na to, jak jsem oblečen a řekl, že stačí třeba 5 hodin spánku v kolárně i s koloběžkou a sprchovat, že se taky nebudu, nabídla mi specielní pokoj v rekonstrukci bez sprchy za 250,-. Co víc si přát. Dobrou noc.

ph7: Žďár nad Sázavou. Jsem totálně na dně. Hledám ubytování aspoň na 4 hodiny nebo se někde složím. Zatím bez úspěchu. Teď první zasloužené pivo, mimochodem ve stejném nonstopáči, kde jsem se stavoval loni, když jsem to jel na kole.

ph7: Právě jsem se dostal na Vysočinu. Mám radost.

ph7: Trhová Kamenice. Vzal jsem si zimní rukavice, protože je fakt chladno. Před Kamenicí jsem byl potěšen: po krpálech nahoru byl jeden nádhernej dolů, takže pohodka. Jen si (až se vrátím) kolobrndu nechám seřídit, protože jak to jede z kopce rychle, tak se chudinka celá třese.

ph7: Nasavrky. Už jsem na to přišel: 7x pravá noha, pak 7x levá a tak to střídat - tak se unavím nejmíň. A do kopce raději jít pěšky.

ph7: Chrudim. Netušil jsem, že jízda na koloběžce je tak náročná. Už teď mě napadají myšlenky na návrat. Už ucucávám Magistra a uvažuji o přiobléknutí se. Jsem unavenej.

Jakob: Good luck :) A koukej to stihnout :)

ph7: OD Tesco Pardubice. Kdo měl pocit, že to na sedmou stihnu se spletl šeredně jako já. S klidným svědomím mohu prohlásit, že start je teprve, právě teď! Jinak tedy řeknu vám, že na takovýhle koloběžce jsem nejel už minimálně 29 let a 11 měsíců. Mám navrchu naloženou bednu s věcma - no je to šíleně vrátký! Snad dojedu :-). Dost řečí - GO!

STRAT: START

Jakob: Mam ti to odstartovat?

ph7: Mířím na start

Jakob: Stastnu cestu... kdyby mi pojistovna poslala kolo, tak jedu s tebou :) takze pojedem priste

ph7: Předpokládaný start cesty Pardubice-Vídeň na koloběžce posouvám z původně plánované 18. hodiny na 19:00.

ph7: Dnes v 15:00 jsem zakoupil svoji první koloběžku.