Pardubice-Vídeň

tentokrát na kolečkových bruslích (Nordic skating)

 

Start mé cesty z Pardubic do Vídně se po nepřízni počasí a mé nenadálé nemoci přesunul na středu 20.7.2011 z centra Pardubic. A cíl? Snad to do Vídně stihnu tak za tři až čtyři dny.

 

 

Výsledek této cesty je nevalný a poučný. Je to první a zatím jediná cesta, kterou jsem nedokončil. Ujel jsem pouze asi desetinu zamýšlené cesty. Cestu jsem nedokončil hned z několika důvodů. Jedním důvodem byla fyzička. Na své cesty jsem se nikdy fyzicky nepřipravoval - ani na chůzi, ani na kolo, ani na koloběžku. Tentokrát to však bylo potřeba. Byl jsem překvapen, jak dostávají zabrat právě ruce, když jsem se odrážel hůlkami. Na první pohled se zdá, že nejsou tolik potřeba, ale vězte, že jsou. Všichni sportovci se teď smějí, ale já tuto věc zjistil až nyní. Dalším důvodem bylo technické vybavení. Možná bych ho dal i na první místo, protože bolest rukou není nepřekonatelná. Nicméně jedna z bruslí, jak se později ukázalo, byla rozbitá - nešla pořádně utáhnout a noho v ní klinkala a tak o pořádný a nepříjemný puchýř nebyla nouze. V půjčovně se dušovali, že hůlky měli karbonové hroty, ale pravda byla asi někde jinde - hroty se obrousily a odpadly již po pár kilometrech za Pardubicemi. V Chrudimi jsem si nechal hůlky opravit a pak to teprve byla jízda. To už jsem měl ale zničené nohy a ochablé ruce. Pozdě večer jsem skončil kdesi za Chrudimí v autobusové zastávce. V noci se spustil nehorázný slejvák. Ten pak nepustil několik následujících dní. Pěšky se v dešti jít dalo, ale v tomhle marastu jet na kolečkových bruslích? Prvním ranním autobusem jsem jel domů. Pokračování někdy příště.

 

Pár fotek z cesty

Zhruba záznam trasy

 

Aktuality z cesty online:

(Pokud místo modré Facebook tabulky vidíte chybovou červenou hlášku, následujte prosím Facebook odkaz viz níže.)

Pokud máte FB, můžete aktuality sledovat také na mém Facebooku. Některé věci jako jsou např. online fotografie z cesty nebo záznam trasy či reakce na komentáře je možné sledovat pouze na Facebooku.

Zprávy od těch z Vás, co nemáte FB: